Site logo

Kierunki towaroznawcze i jakościowe w Poznaniu

Studia z towaroznawstwa - co warto wiedzieć

Gdzie studiować towaroznawstwo w Poznaniu?

Wszystkie studia z towaroznawstwa w Poznaniu i Wielkopolsce

List view

Opinie o studiach towaroznawczych i jakościowych

Poradniki dla przyszłych studentów kierunków towaroznawstwo, zarządzanie jakością w Poznaniu i Wielkopolsce. Kierunki okiem ekspertów, studentów, absolwentów i pracodawców.

Zobacz inne kierunki techniczne i biznesowe w Poznaniu

Szukasz innych studiów kształcących na kierunkach związanych z produktami, usługami? Sprawdź wszystkie techniczne i biznesowe kierunki studiowania.

Kierunek towaroznawstwo - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania towaroznawstwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować towaroznawstwo, zarządzanie jakością w Poznaniu i Wielkopolsce?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunków towaroznawczych i jakościowych na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Studia z towaroznawstwa i jakości

Co warto wiedzieć o studiach z towaroznawstwa i innych kierunkach związanych z jakością towarów i usług? Jeśli wahasz się, czy ma sens studiowanie jednego z kierunków na studiach towaroznawczych i jakościowych, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na towaroznawstwo i kierunki związane z jakością – dowiedz się o nim więcej. Sprawdź, co to jest towaroznawstwo, studia jakościowe, jakie daje możliwości studiowania i pracy dla absolwentów. Kierunki związane z towaroznawstwem dostępne jest na studiach inżynierskich (3,5 roku), licencjackich (3 lata) oraz na magisterskich studiach uzupełniających (2 lata). Studia z towaroznawstwa stanowią połączenie wiedzy z zarządzania z wiedzą techniczną, dotyczącą przemysłu produkcyjnego i przetwórczego. Zarządzanie to dziedzina, która m.in. bada i pomaga optymalizować koszty, natomiast istotą przemysłu jest produkcja i przetwarzanie towarów. Wraz z towaroznawstwem, te dwie dziedziny tworzą bardzo istotny obszar wiedzy, pozwalający na zarządzanie każdym przedsiębiorstwem na podyplomówkach uzyskasz podstawowe kompetencje w dziedzinie towaroznawstwa, zapewnienia jakości towarów i usług lub pogłębisz wiedzę z wcześniejszych etapów edukacji. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak matematyka, chemia, fizyka, biologia, a także, badania jakości, praca w laboratorium, znajomość surowców i procesów produkcyjnych, a nawet problemów związanych z ustaleniami międzynarodowych instytutów, określających dopuszczalne ilości wybranych substancji w produktach końcowych. Na pewno interesuje Cię, jakie kierunki i specjalności w zakresie towaroznawstwa masz do wyboru. Można je pogrupować ze względu na kwalifikacje, jakie uzyskasz na studiach tj. wiedzę o właściwościach towarów i umiejętność oceny jakości użytkowych towarów w sferze przedprodukcyjnej, produkcyjnej i poprodukcyjnej. Można także patrzeć pod kątem podziału na klasyczne studia towaroznawcze oraz ze związane szerzej z zapewnieniem jakości profuktów – nie tylko towarów, ale i usług.

Towaroznawstwo: Istnieje wiele różnych dziedzin wiedzy, które stanowią podstawy przemysłu i racjonalnej gospodarki. Jedną z nich jest towaroznawstwo. Przedmiotem tej nauki jest jakość i ocena właściwości różnego rodzaju towarów. Wiedza doświadczonego specjalisty ds. jakości jest tutaj bardzo potrzebna, niemal na każdym etapie: od oceny surowców i ich zgodności ze specyfikacją, poprzez zapewnienie odpowiednich warunków i właściwego nadzoru w procesie wytwarzania towarów, aż po ostateczną ocenę ich jakości i zgodności z normami. Wiedza towaroznawcy może być bardzo szeroko wykorzystywana. Przygotowania do studiów na kierunku towaroznawstwo. Czy w szkole średniej są jakieś przedmioty, które mogą pomóc w pierwszych semestrach studiów na tym kierunku? Oczywiście. Warto pamiętać, że praktycznie żadna dziedzina wiedzy nie jest samodzielna, wszystkie dyscypliny mają swoje nauki pomocnicze, dzięki którym możliwy jest rozwój i ciągłość nauki. towaroznawstwo jest dziedziną, która ma charakter ścisły. Nie bez znaczenia jest matematyka, bardzo istotna jest chemia, fizyka oraz biologia. Bez tych przedmiotów raczej trudno sobie wyobrażać dobry start na towaroznawstwie, dlatego uczelnie bardzo często preferują świadectwa maturalne osób, które zdawały rozszerzone egzaminy z tych właśnie dziedzin. Przedmioty na towaroznawstwie. Studia te zawierają w sobie przynajmniej kilka dziedzin, aby być dobrym towaroznawczą należy znać problemy prawne i administracyjne, związane z jakością oraz składem towarów, być ekspertem w dziedzinie surowców oraz ich możliwych aplikacji, znać procesy produkcyjne, oraz potrafić oceniać za pomocą zróżnicowanego aparatu metodologicznego jakość wyprodukowanych towarów. Takich umiejętności nie zdobywa się tylko i wyłącznie na sali wykładowej, dlatego zajęcia są dość zróżnicowane. Obok zajęć w laboratoriach studenci uczestniczą w ćwiczeniach z wykorzystaniem zaawansowanych systemów komputerowych, korzystają z różnego rodzaju pracowni i realizują praktyki zawodowe.

Studia w Poznaniu i Wielkopolsce

Poznań to zdecydowanie jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce i jednocześnie bardzo ważne miasto pod kątem gospodarczym. Obecnie każdego roku w Poznaniu i Wielkopolsce studiuje około 112 tysięcy osób. Rokrocznie ponad 30 tysięcy absolwentów opuszcza mury szkół wyższych. Kandydaci na studia mogą wybierać z szerokiej oferty studiów uczelni państwowych oraz prywatnych, co pozwala na wybór kierunku i rodzaju studiów, które będą idealnie dopasowane do ich potrzeb. Szeroka oferta obejmuje zarówno studia pierwszego stopnia licencjackie i inżynierskie oraz jednolite studia magisterskie lub studia magisterskie drugiego stopnia. Atutem Poznania i okolic jest to, że pracę oferuje tu ponad 114 tysięcy firm. Absolwenci nie mają większych problemów z zatrudnieniem w województwie, ale również są poszukiwani jako dobrze przygotowani pracownicy poza regionem. Dyplom wielkopolskich uczelni zdecydowanie to umożliwia. Poznań to nie tylko oferta studiów, ale także bogata infrastruktura rozrywkowa. W mieście znajduje się ponad 40 parków i terenów zielonych, w których można odpocząć między zajęciami. Warto wybrać się na spacer na poznańską Maltę. Miasto oferuje wiele atrakcji wieczornych, dzięki czemu studenci zazwyczaj znajdą coś dla siebie. Uczelnie prywatne oraz filie uczelni państwowych i prywatnych usytuowane są w takich wielkopolskich miastach jak: Gniezno, Kalisz, Trzcianka, Piła, Wągrowiec, Leszno, Ostrów Wielkopolski, Środa Wielkopolska, Konin i Nowy Tomyśl. Dzięki temu potencjalni studenci mogą zdecydować się również na studiowanie w mniejszych ośrodkach miejskich w województwie wielkopolskim. Według statystyk, w mniejszych miastach w Wielkopolsce studiuje dodatkowo 11 tysięcy osób.

Technologiczne i biznesowe studia podyplomowe w Poznaniu i Wielkopolsce

Gdzie w Poznaniu i Wielkopolsce zdobywać wiedzę techniczną i biznesową na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach - stacjonarnych i on-line?

Praca po studiach towaroznawczych i jakościowych

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku towaroznawstwo, zarządzanie jakością na poznańskich i wielkopolskich uczelniach?

Co po towaroznawstwie? Perspektywy zawodowe i możliwości pracy.

Pewnie zastanawiasz się, jakie perspektywy zawodowe ma przed sobą absolwent towaroznawstwa. Na rynku pracy trudno szukać etatów, które określone są jako “towaroznawca”. Miejscem pracy osób, które ukończyły studia na tym kierunku mogą być różnego rodzaju zakłady produkcyjne czy przetwórcze. Praktycznie wszystkie gałęzie przemysłu zmuszone są do kontroli jakości swoich wyrobów, dlatego można zaryzykować twierdzenie, że rynek pracy dla absolwentów towaroznawstwa nie będzie kurczył się w najbliższej przyszłości. Towaroznawcy mogą być świetnymi handlowcami oraz menedżerami produktu. Dzięki swojej specjalistycznej wiedzy uzyskają znaczną przewagę nad swoimi koleżankami i kolegami, którzy realizują swoje zadania bez specjalistycznej wiedzy o sprzedawanych przez siebie produktach.

Rynek pracy w Poznaniu i Wielkopolsce

Rynek pracy w Poznaniu jest bardzo atrakcyjny dla absolwentów uczelni. Wiele szkół wyższych stara się utrzymywać dobre relacje z kluczowymi pracodawcami w regionie, co ułatwia studentom płynne wejście na rynek pracy. W samym Poznaniu działa około 114 tysięcy firm. Na koniec 2020 roku stopa bezrobocia w Poznaniu wynosiła 2,1%, a stopa bezrobocia w całym województwie 3,7%. To doskonały wynik, który jest dużo niższy niż średnia krajowa i plasuje się w czołówce w całej Unii Europejskiej. Właśnie dlatego wielu kandydatów wybiera Poznań na miejsce studiowania. Największe firmy z siedzibą w Poznaniu to Enea S.A., Volkswagen Poznań Sp. z o. o., Grupa Muszkieterów, GlaxoSmithKline Pharmaceuticals, Kompania Piwowarska S.A, Selgros Sp. z o. o., Żabka Polska S.A., Arctic Paper S.A., Bridgestone Poznań Sp. z o. o., Komputronik S.A., czy Exide Technologies. Ponadto w mniejszych miejscowościach w regionie znajdują się siedziby Jeronimo Martins Polska S.A. (właściciel Biedronki), Grupa Eurocash, Lidl Polska, Imperial Tobacoo Polska S.A., Grupa Raben, PBG S.A., MAN Bus Sp. z o. o., czy Solaris Bus & Coach S.A. To tylko największe z firm, które cały czas potrzebują wysokiej klasy specjalistów różnych kierunków studiów. Zatrudnienie znajduje wielu absolwentów kierunków technicznych, humanistycznych, związanych z marketingiem i nowymi mediami, chemicznych, logistycznych i nie tylko. W Wielkopolsce bardzo wysoko rozwinięta jest kultura rolna, co zauważycie w nowoczesnych gospodarstwach. Ponadto to doskonałe miejsca do znalezienia pracy, jeszcze w trakcie studiowania. Pod tym kątem oferta dla studentów w Poznaniu i w województwie wielkopolskim jest naprawdę bardzo atrakcyjna, a niska stopa bezrobocia sprawia, że coraz więcej osób chce podjąć studia w tym regionie Polski.

Zawód: Technolog produkcji

Technolog produkcji (określany również mianem inżyniera procesu) jest odpowiedzialny za proces planowania i optymalizacji technologii produkcyjnych oraz analizę ich efektywności. Ciekawa i wymagająca praca, relatywnie wysokie zarobki i szerokie możliwości dalszego rozwoju zawodowego – brzmi ciekawie, prawda? Kim jest i czym zajmuje się technolog? Technolog (określany również jako inżynier produkcji) to specjalista odpowiadający za sprawne zorganizowanie i koordynowanie całego procesu

Czytaj więcej »

Zawód: inżynier robotyk

Co to jest zawód inżynier robotyk – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży inżynier robotyk? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest zawód inżynier robotyk? Inżynier robotyk to osoba zajmująca się projektowaniem, budową, programowaniem oraz

Czytaj więcej »

Zawód: inżynier mechatronik

Choć mechatronika istnieje jako dziedzina nauki dopiero kilkadziesiąt lat, jej rozwiązania towarzyszą nam każdego dnia. Jeśli na co dzień prowadzisz auto czy obsługujesz drukarkę, możesz podziękować mechatronikom, którzy opracowują oraz projektują urządzenia wykorzystując nowoczesne techniki sterowania. Jak zostać mechatronikiem, czym zajmuje się osoba na taki stanowisku i na jakie wynagrodzenie może liczyć? Czym jest zawód mechatronika? Inżynier mechatronik to specjalista,

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję