Forma prawna
Województwo
Kierunek studiów
Rodzaj studiów
     
Akustyka kierunek studiów
Akustyka
Kierunki studiów - Studia techniczne
Jest to kierunek studiów dla osób zainteresowanych akustyką oraz szeroko pojętym dźwiękiem. Na tym kierunku studenci uzyskują najnowszą wiedzę dotyczącą m.in. zastosowań:

- sygnałów akustycznych w procesie wspomagania osób niedowidzących,
- cieczy magnetycznych i zjawisk hipertermicznych w medycynie,
- modeli słyszenia i oceny dźwięków,
- modeli propagacji i rejestracji hałasu w środowisku.
- Kandydat na ten kierunek powinien mieć dobry słuch, odznaczać się kreatywnością i zdolnością do logicznego myślenia.

W trakcie studiów:

W ramach tego kierunku można wybrać specjalność:

- protetyka słuchu i ochrona przed hałasem - program studiów obejmuje zarówno przedmioty ogólnofizyczne jak i akustyczne ze szczególnym uwzględnieniem mechaniki, elektroniki, elektryczności i magnetyzmu. Przedmiotami zawodowymi są m.in.: medycyna, audiometria, budowa i miernictwo aparatów słuchowych, hałas komunikacyjny. Student poznaje zasady działania aparatów słuchowych, metody ich dopasowywania oraz uczy się diagnozy uszkodzeń słuchu,
- reżyseria dźwięku - obszar kształcenia obejmuje zagadnienia psychofizjologii słyszenia, akustykę ogólną i muzyczną, kształtowania przestrzeni akustycznej informatykę, elektroakustykę, analizę sygnałów fonicznych i zasady przetwarzania dźwięku analogowego i cyfrowego, historię form i stylów muzycznych.

Po studiach:

Absolwent przygotowany jest do pracy jako realizator dźwięku m.in : w radiofonii, telewizji, kinematografii, fonografii i przemyśle rozrywkowym Może podjąć pracę jako: projektant systemów nagłośnienia i systemów dźwiękowych, inżynier sprzedaży i serwisu urządzeń oraz systemów audio, a także jako inżynier w branżach związanych z pomiarami akustycznymi i ochroną środowiska przed hałasem i wibracjami.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Fizyki
Cała Polska   Białystok   Bydgoszcz   Gdańsk   Gdynia   Gorzów Wlkp   Katowice   Kielce   Kraków   Lublin   Łódź   Poznań   Olsztyn   Opole   Rzeszów   Sopot   Szczecin   Toruń   Warszawa   Wrocław   Zielona Góra  

 

Studia w Poznaniu

Student w Poznaniu

phoca_thumb_s_poznanWuchta wiary idzie na blaukę, aby zjeść ślepe ryby i pyry z gzikiem, a na deser faworki. Brzmi kosmicznie? Bo nie byłeś w Poznaniu – mieście stukających się koziołków, rogali marcińskich i Bambrów.
Więcej…