Studenci UAM zwyciężyli w europejskim finale GOMCStworzona przez studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kampania e-marketingowa sklepu z elektroniką przyniosła im zwycięstwo w europejskim finale Google Online Marketing Challenge 2017. Kolejne dwa zespołu z UAM uplasowały się w w finałowym Top 5 i półfinałowym Top 15. W Top 15 Europy znalazły się ponadto trzy zespoły ze Szkoły Głównej Handlowej.
Logo FUAMEksperymenty chemiczne – kto z nas nie marzył, by w domowym zaciszu wykonać parę magicznych sztuczek, zachwycić widzów swoimi zdolnościami, a samemu poczuć przypływ adrenaliny. Okazję, by realizować swoje marzenia sprzed lat mają na co dzień studenci chemii z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
WSL logoPod koniec marca w siedzibie Wyższej Szkole Logistyki odbyła uroczysta Gala wręczenia nagród dla zwycięzców tegorocznej, już dziewiątej Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Pierwszym młodym logistykiem w Polsce został Kewin Stolarski z ZSCKU w Koninie, który najlepiej poradził sobie z pytaniami i zadaniami podczas ostatniego etapu konkursu.
logo edukacja maleHasłem przewodnim tegorocznych Targów Edukacyjnych w Poznaniu jest „Wiedza zaczyna się od pytań”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-26 marca, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzeniami towarzyszącymi będą XVI Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców, a w tym roku także XXI Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Wszystkie z bezpłatnym wstępem i ogromem atrakcji, warsztatów oraz konferencji. Te dobrze znane w Wielkopolsce wydarzenia w roku ubiegłym zgromadziły 29 tys. zwiedzających.
Ile zarabiają poznańscy absolwenci?Według zestawienia Sedlak&Sedlak na najwyższe zarobki w województwie wielkopolskim, tuż po zakończeniu studiów, mogą liczyć osoby, które ukończyły Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
WSL logo60 uczestników, 120 minut, 6 stron tabel i zadań – tak w liczbach prezentuje się finał IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, który 3 marca odbył się w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Do finałowej rozgrywki przystąpili najlepsi młodzi logistycy z całego kraju, wyłonieni w eliminacjach szkolnych i okręgowych z prawie 8 tys. uczniów.
phoca thumb l logo uam poznanJuż 25 stycznia na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu odbędą się drzwi otwarte. Wydarzenie jest organizowane z myślą o przyszłych kandydatach, którzy są zainteresowani studiowaniem w Kaliszu. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną, dowiedzieć się jak studiuje się w Kaliszu oraz wziąć udział w zajęciach, wykładach i warsztatach organizowanych przez zakłady wydziału.
pwsz lesznoW dniach od 14 do 18 listopada w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie odbył się tydzień biznesowy organizowany dla studentów. Innowacyjny projekt, C&C Partners ERASMUS+ Business Project Week, powstał we współpracy z firmą SAXION Enschede z Holandii oraz firmą C&C Partners.
GOODGO LogoJeśli jeszcze nie wiesz, jak spędzić tegorocznego sylwestra - impreza w Szklarskiej Porębie jest dla Ciebie! Studencki Sylwester 2017 to 6 dni dobrej zabawy w jednej z najpiękniejszych górskich miejscowości w Polsce. Studencki Sylwester to wydarzenie organizowane z myślą o żakach z całej Polski.
WSL logoPierwszy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej już za nami. Do drugiego etapu konkursu dla logistyków zakwalifikowało się 712 z 216 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Jest o co walczyć – dla najlepszych czekają indeksy na studia, nagrody rzeczowe, płatne staże w najlepszych firmach oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego.
k6Ciekawe wykłady, seria inspirujących warsztatów z doświadczonymi prelegentami, możliwość wymiany wiedzy z uczestnikami, networking i wiele więcej. To czeka wszystkich uczestników Konwentu Rozwoju, który odbędzie się już 18 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
WSL logo4 października punktualnie o godz. 11.00 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpili do rozwiązywania testów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki z Poznania.
pooznanJuż 30 września odbędzie się kolejna Noc Naukowców w Poznaniu! W organizacji tegorocznej edycji udział wzięły największe poznańskie uczelnie, Biblioteka Uniwersytecka oraz Obserwatorium Astronomiczne. Wykłady, pokazy oraz gry nie tylko dla najmłodszych będą obejmowały ciekawostki z 8 różnych dziedzin nauki.
WSL logoZapraszamy wszystkich uczniów liceów i innych szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Konkurs jest organizowany prze Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Z roku na rok zainteresowanie wydarzeniem rośnie, w ubiegłym roku udział w olimpiadzie wzięło aż 7 tysięcy uczniów z całej Polski.
student  wynalazcaPodobnie jak w poprzednich latach, i w tym roku rusza w Poznaniu program MENTOR organizowany przez ESN UAM. Jeśli chcecie zawrzeć nowe znajomości, podszlifować język obcy, a przede wszystkim pomóc innych studentom, to jest to program dla Was! Na czym polega MENTOR i do kiedy można nadsyłać zgłoszenia?
phoca thumb l poznanScena Letnia w Akademii Muzycznej to wyjątkowe wydarzenie na kulturowej mapie Poznania, które ma ponad dwudziestoletnią tradycję. Organizatorami są Fundacja Akademii Muzycznej we współpracy z Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Scena Letnia w Akademii jest dofinansowywany ze środków Miasta Poznania.
Polityka w świecie nierówności - 24. Światowy Kongres Nauk Politycznych IPSA2800 naukowców z 99 państw weźmie udział w 24. Światowym Kongresie Nauk Politycznych IPSA. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-28 lipca 2016 na terenie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Poznańscy studenci przejmują władzę nad miastem już 9 czerwca, gdzie imprezować będą do 12 tego samego miesiąca.
Organizatorzy, którzy wspólnymi siłami dopinają wszystko na ostatni guzik, ogłaszają pomału harmonogram studenckich dni, który możesz znaleźć na oficjalnej stronie juwenaliów poznańskich.
Rąbek tajemnicy został uchylony i poznaliśmy już część zaproszonych na scenę gości, a są to:
  • Mela Koteluk,
  • CoOperate Orchestra,
  • Happysad
Wejściem darmowym dla studentów jest okazanie ważnej legitymacji (obejmuje także doktorantów oraz studentów zagranicznych).

Dla reszty zainteresowanych koncertami wejście za okazaniem biletu jednorazowego bądź karnetu.
Wszystkie bilety i karnety do zakupienia na stronie internetowej Biletomat.pl, w sieci sklepów Empik oraz w kasach biletowych przed wejściem na teren festiwalu w dniach 09-12.06.2016.
Studenci z Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej wezmą udział w amerykańskich zawodach SAE Aero Design. W tym roku przygotowali dwa modele samolotów: "Herkules" i "Orlik".
Kolegium Rektorów Miasta Poznania zaprasza na trzydniowy, akademicki festiwal poświęcony nauce i sztuce wśród społeczności Poznania i okolic.